Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie na stránke venovanej cookies.

Súhlasim Viac informácií
Kolegovia v práci stoja opretí vedľa seba o stenu a pozerajú do mobilov alebo notebookov

Kto tvrdí, že byť nadriadeným alebo šéfom je malina, zrejme ešte nikdy nestál na čele tímu ľudí. Každý dobrý zamestnávateľ alebo tímlíder vie, že okrem toho, že treba zamestnancom prácu rozdeliť a skontrolovať ju, treba ich aj pochváliť, a najmä poďakovať v prípade, ak je s ich výkonom spokojný.

Či už máte pod palcom marketingovú agentúru, oddelenie výroby, alebo stovku zamestnancov, tajomstvo produktívneho podriadeného je stále rovnaké. Tak, ako viete jeho prácu kritizovať, mali by ste ju vedieť aj patrične oceniť.

“5 P”, ktoré robia tých najlepších nadriadených a spokojných zamestnancov

Na začiatku sa vám možno vynorí myšlienka: Prečo by som sa mal usilovať o to, aby boli moji podriadení spokojní? Základom predsa je, aby bol spokojný šéf a práca urobená presne podľa zadania. Ak sa vaše myšlienky rozbehli týmto smerom, mali by ste ich spomaliť… Alebo rovno stopnúť a vrátiť na štart. Tímová práca totiž nie sú preteky, ale štafeta. A preto je v nej dôležitý každý bežec, nielen ten, kto dorazí s kolíkom do cieľa ako víťaz.

Ako teda vybudovať tím spokojných zamestnancov, ktorí s vami pobežia dokonca i v daždi? Nezáleží na tom, či zodpovedáte za tím koncipientov v nadnárodnej korporácii, učňov v malej rodinnej pekárni, alebo velíte kreatívnemu oddeleniu v online agentúre. Aby to vo vašom tíme šliapalo ako hodinky, osvojte si týchto 5P.

Kolegovia v práci sedia za pracovným stolom a tešia sa z úspechov

POČÚVAJTE

Lídrom nie ste iba preto, aby ste svojich podriadených zaúkolovali. I keď môže všetko bežať presne podľa plánu, po čase sa nájde štrbinka, ktorá naruší celý výrobný proces a vy musíte záhadu rozlúsknuť. A veru to pôjde omnoho jednoduchšie, ak budete počúvať. Nielen tých, ktorí sú nad vami, ale najmä tých, ktorí sú pod vami. Často vám totiž o probléme povedia skôr, než nastane a ešte častejšie majú po ruke aj ten najvhodnejší spôsob, ako ho vyriešiť. Okrem toho je toto práve jeden z tých bodov, kedy si ich môžete nakloniť. To, že si ich vypočujete, a skutočne aj počúvate, čo hovoria, pre nich znamená, že si ich prácu a znalosti vážite.

POCHOPTE

Alebo sa o to aspoň pokúste. Empatický šéf nie je predsa ten, ktorý zákonite udeľuje svojim zamestnancom úľavy a potom za nich odvádza robotu sám. Byť chápavým nadriadeným znamená, že v prípade neočakávaných udalostí dokážete prižmúriť oko a najmä sa vcítiť do kože niekoho, kto práve prežíva nie veľmi príjemné obdobie. Všetko však platí s mierou. Nájdu sa totiž aj jedinci, ktorí radi práve chápajúcich nadriadených využívajú vo svoj prospech. Tým najlepším meradlom je často váš vnútorný pocit alebo si informácie o problémoch svojich podriadených overte z dostupných zdrojov.

POMÔŽTE

Či už sa jedná o osobný problém, alebo problém na pracovisku, väčšina zamestnancov ocení, ak im nadriadený podá pomocnú ruku. Opäť raz ale platí, že treba rozlišovať podľa konkrétneho prípadu. Ak sa budete riadiť predošlými dvoma bodmi, budete vedieť posúdiť, s akým problémom váš podriadený bojuje. Dobre mienená rada, podelenie sa o skúsenosti alebo vaša ruka priložená k dielu sú tou najlepšou cestou, ako ukázať svojmu tímu, že stojíte pri nich aj v prípade, ak nejde všetko práve tak, ako má.

PRIDAJTE SA

V zamestnaneckej hierarchii sa často stáva, že nadriadení vo vyššom manažmente alebo CEO vo veľkej marketingovej agentúre nepoznajú všetkých svojich zamestnancov. Niekde sa to, prirodzene, ani nedá. Avšak vždy existuje možnosť, ako sa svojim podriadeným priblížiť aspoň o krôčik. Pridajte sa k nim na spoločný obed alebo večerné pivko v neďalekom pube. Samozrejmosťou by mali byť teambuildingy alebo firemné športové hry, kde na chvíľu zabudnete na pracovnú hierarchiu a vymeníte si zopár slov povedzme aj so stážistom vo vašej marketingovej agentúre.

POCHVÁĽTE A POĎAKUJTE

Za dobre odvedenú prácu padne vhod pochvala. Mnohí nadriadení nevedia, čo všetko stojí za výsledkom, ktorý mu zamestanci prezentujú. Avšak v prípade, ak sa riadite týmito 5P, uvidíte aj dielčiu prácu tak trochu inými očami. Pochváliť povedzme dokonca aj za snahu, ak niečo nevypáli presne tak, ako by malo, a vy viete, že pre to dotyční urobili maximum, predsa nebolí. Práve naopak. Niet lepšej motivácie vašich podriadených, ako je uznanie a pochvala.

Osobitným prípadom je poďakovanie. Ako naň?

Podanie rúk zamestnanca a jeho nadriadeného pri príležitosti poďakovania z odvedenú prácu

Ako poďakovať svojim kolegom a zamestnancom?

Niekomu sa môže zdať banálne, že si poďakovanie vyslúžilo zvýšenú pozornosť. Čo je predsa také zložité na slove “ďakujem”? Z praxe a postrehov firemného života sa však naopak zdá, že slová alebo skutky, ktoré ocenia prácu ostatných, nesypeme len tak z rukáva. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Hanba, závisť, nevedomosť alebo dokonca i nedostatok úcty k práci kolegov, či podriadených.

Ako sme však uviedli vyššie, pochvala a poďakovanie patria k významným bodom, vďaka ktorým klape každodenný pracovný život vo vašej firme ako hodinky. Slová chvály predsa nebolia a ak sú použité v správnej chvíli a na správnom mieste, dokážu skutočné divy. Spokojný a ocenený zamestnanec znamená produktívny zamestnanec.

Chceli by ste sa svojim kolegom v tíme alebo zamestnancom poďakovať, no neviete ako na to? Okrem slovnej pochvaly máte na výber z niekoľkých tipov, ktoré im napovedia, že si ich prácu naozaj ceníte.

Zamestnanec mesiaca – urobte pochvalu verejnou a viditeľnou

Splnili ste práve vďaka nemu výrobný plán, vyriešil problém so zaseknutým zariadením alebo naprogramoval webstránku v rekordne krátkom čase a k spokojnosti klienta? Oceňte jeho prácu verejne. Napríklad pomocou starej známej nástenky s názvom zamestnanec mesiaca alebo modernejším spôsobom – hromadným e-mailom na všetkých zamestnancov, kde zhrniete jeho zásluhy a zároveň sa poďakujete za odvedenú prácu.

Finančná odmena poteší vždy

Síce patrí k tým klasickejším spôsobom, ako oceniť niečiu prácu, avšak stále k tým najobľúbenejším. Každého, kto svoju prácou zabezpečuje živobytie sebe alebo dokonca svojej rodine poteší, ak na výplatnej páske zbadá vyššiu sumu. Okrem toho, že ho pri srdci zahreje, že bola jeho práca ocenená, pôsobí finančná odmena motivujúco napríklad aj na ostatných členov tímu.

Doprajte relax a uvoľnenie

Jednou z možností, ako oceniť, že podriadený podal namáhavý pracovný výkon, je dopriať mu zaň trochu relaxu. Nemusíte ho hneď posielať na wellness pobyt. Šikovná kolegyňa sa celkom iste poteší poukážke do masážneho salónu alebo na hodinu jogy a kolegu motivujete, ak mu za jeho odvedený výkon poďakujete formou permanentky do fitka.

Náš TIP: Dnes už nájdete niekoľko poskytovateľov masérskych či kozmetických služieb, ktoré prídu priamo k vám na pracovisko. Sami sme už u nás v kancelárii niekoľkokrát využili šikovné ruky masérov z „Ručne stručne“ a musíme podotknúť, že taká masáž je skvelým štartom do pracovného dňa. Výnimkou nie je napríklad ani relaxačná hodina jogy, ktorú si môžete dopriať napríklad v zasadačke spolu s celým tímom.

Odmena zamestnancom v podobe hodiny jogy

Poďakujte sa dobrým jedlom

Chutné jedlo navodí tú správnu atmosféru všade, kde treba. Zorganizujte spoločný obed na účet firmy alebo objednajte donášku z jeho obľúbenej reštaurácie. Aj takáto drobnosť slúži ako prejav úcty voči práci vašich zamestnancov a dokážu ju aj patrične oceniť. Najmä, ak si k spoločnému stolu sadnete spolu s nimi alebo obed, či raňajky pre celý tím prichystáte vo vlastnej réžii.

Zvýšte pracovný komfort

Poďakovať sa za skvelú tímovú prácu môžete napríklad aj tak, že svojmu dreamtímu zabezpečíte oddychovú zónu, kde si môže dobiť baterky počas pracovnej doby alebo vybavíte kuchynku novým kávovarom, či mixérom na smoothies. Kancelárska kuchynka alebo miestnosť na relax dnes patria k povinnej výbave nielen spoločnosti s viacerými zamestnancami, ale i menšej firme či marketingovej agentúre.

Naskytol sa vám prednedávnom dôvod, prečo poďakovať svojmu kolegovi či podriadenému za dobre odvedenú prácu? Veríme, že sme vás inšpirovali hneď niekoľkými tipmi, ktoré skvele fungujú aj v našej online marketingovej agentúre. Chceli by ste zažiť také pracovné prostredie?

Chcem sa pridať k vám