Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie na stránke venovanej cookies.

Súhlasim Viac informácií
Muž s ryšavými vlasmi, ktorý pracuje na laptope v kaviarni pri šálke kávy a croissante

Posledný, tretí článok zo série o migrácii webu na seba nenechal dlho čakať. Ak ste to spolu s nami dotiahli až sem a skontrolovali svoje kroky pred migráciou webu aj počas tohto procesu, ostáva vám jediné. Presvedčiť sa, že ste svoju webstránku presunuli bezpečne a korektne.

Mužská ruka opretá o klávesnicu otvoreného bieleho laptopu, položeného na doske stola

Presun webstránky – nezabudli ste na niečo dôležité?

Či už migráciu webu riešite vo vlastnej réžii, alebo ste to zverili do rúk odborníkov, platí základné pravidlo. Opakovanie je matka múdrosti. Aj menšia chyba môže totiž spôsobiť, že hoci je váš nový webdizajn vyšperkovaný do bodky, žiaden užívateľ jeho krásu neobjaví. Overte si spolu s nami, že ste nezabudli na niekoľko hlavných bodov. I keď možno opakovane.

Privítajte návštevníkov i roboty po migrácii webu

Základom kontrolných činností je presvedčiť sa, že všetky presmerovania fungujú presne tak, ako potrebujete. Prebehnite pre istotu znova všetky 301 redirecty a pokúste sa dosiahnuť výsledný pomer 1:1 u všetkých pôvodných, voči tým novým stránkam. Za kontrolu určite stojí i správne presmerovanie z www na non-www a naopak.

Ryšavý muž s okuliarmi v kaviarni, ktorý sedí za dreveným stolom so šálkou kávy, croissantom a otvoreným laptopom

Ak svoje online aktivity vyhodnocujete, robíte určite dobre. Po migrácii webstránky však nezabudnite na dôležité detaily, ktoré robia vaše štatistiky skutočne relevantnými. Či už ste vytvárali nový web na mieru, alebo ste menili hostingové služby, dátum preklopenia webstránky na nový systém je v Google Analytics dôležitý.

Nezabudnite skontrolovať aj správne nastavenie nových stránok vo všetkých PPC kampaniach a bannerových reklamách. A napokon, aby ste dostávali reálne čísla o návštevnosti webu a jeho výkonnosti, okrem tradičného umiestnenia sitemap ju určite odošlite aj do Google Search Console.

Muž, pracujúci v oblasti marketingu, sediaci pred obrazovkou počítača s výsledkami analýz

Po migrácii webu práca so stránkou nekončí

Ak ste skutočne skontrolovali všetky technické parametre, ktoré by mohli úspech presunu webstránky ovplyvniť, ste takmer v cieli. Zaujíma vás rýchlosť nových stránok? Porovnajte ju s tou pôvodnou. Aby ste si boli istí, že dôvod, kvôli ktorému ste migráciu riešili, neznížil kvalitu webstránky zo žiadnej inej perspektívy.

Funguje všetko tak, ako má? Skvelá práca!

A teraz si môžete vyhrnúť rukávy naplno. Pretože vývoj úspešného webu nekončí jeho novými šatami. Ale práve spôsobom, akým ich bude nosiť. Po vyhodnotení všetkých štatistík nezabudnite odštartovať zmysluplné marketingové aktivity.

Presvedčili ste sa práve, že je migrácia webstránky čosi, na čo si sami netrúfate? Obráťte sa na nás, radi vám s novým webom pomôžeme.

Potrebujem pomôcť