Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie na stránke venovanej cookies.

Súhlasim Viac informácií
Muž sediaci pred monitorom s wireframom webu a pijúci kávu

Toto je otázka, ktorú by ste si mali položiť skôr, než svoje podnikanie na internete rozbehnete naplno. Spôsobov, ako získať vlastný web alebo eshop, je hneď niekoľko.

Je takmer isté, že sa vám zapáči niektorá z množstva dostupných šablón. Na druhej strane – riešenie vo forme webstránky na mieru znamená, že vaše predstavy budú naplnené do bodky. Čo presne sa však ukrýva za hotovou webovou šablónou? A čo všetko dostanete, ak si zaplatíte vytvorenie stránky (e-shop) na mieru?

My, vo Fortuity, radíme klientom, aby si zodpovedali tieto tri body. Vyskúšajte to i vy. Ľahko tak zistíte, pre ktoré riešenie sa rozhodnúť.

Funkčnosť webu a moja vízia

Už teraz určite viete, či budete na internete propagovať svoje služby, portfólio alebo prípadne predávať len zopár unikátnych produktov. Hlavnú rolu vašej budúcej webstránky bude zohrávať prezentácia a jednoduché menu. Poprípade menší eshop a možno i blog, keď máte chuť a čas tvoriť hodnotný obsah.  I keď len občas. 🙂 Ak práve jemne pokyvkávate hlavou na znak súhlasu, hotová šablóna je tým správnym rozhodnutím.

Na druhej strane sú tu klienti, ktorých vízia nezapadá do žiadnej z hotových šablón. Plánujú eshop s množstvom produktov, ktorý vyžaduje určitý mechanizmus fungovania a s ním súvisiace prepojenia na platobné brány či iné externé systémy.

Ak patríte medzi nich a predpokladáte, že na váš web bude denne klikať veľké množstvo užívateľov, zverte tvorbu webu a samotný vývoj webstránky profesionálom. Hotová šablóna však pre vás nebude tou správnou voľbou. Okrem funkčnosti vás obmedzí aj vizuálom, ktorý ste už niekde určite videli. Vaše predstavy najlepšie uspokojí webstránka či eshop na mieru a kvalitný webdizajn.

Stôl s papiermi s nákresmi, poznámkami, písacími potrebami a mobilom

Čas

Nápad je na svete, dodávatelia čakajú na prvé objednávky…a vy už sa neviete dočkať, kedy vaša webstránka pevne zakotví vo vodách internetu? V tom prípade vám radíme, aby ste si prezreli hotové šablóny na web. Sú ideálnou možnosťou, ak sa vám nechce na vytvorenie stránky čakať dlhé mesiace. Ich vývoj neustále napreduje a k dispozícii máte množstvo hotových funkcií, ktoré môžete impementovať v prípade potreby i neskôr. Výsledky sa však dostavia takmer na počkanie.

Na druhej strane – tvorba eshopu na mieru je proces, ktorý si vyžaduje nielen čas agentúry. Svojou troškou času budete musieť prispieť i vy. Vy ste totiž osoba, ktorá bude schvaľovať vizuály, vyjadrovať sa k funkčnosti a konzultovať celý vývoj webu. A to od úplnej nuly. Nuž a napokon…každá ďalšia zmena znamená opäť zásah do systému a hodiny programovania navyše.

Financie

Každá sranda niečo stojí. Aby ste si však boli istí, že ste si pre vytvorenie stránky vybrali vhodné riešenie, musíte sa pozrieť na svoj rozpočet. Seriózne a vážne.

Hotová šablóna na web nepredstavuje položku, ktorá by váš rozpočet zruinovala. Naplnenie obsahu, prispôsobenie vašim požiadavkám, následná aktualizácia či neskoršie zásahy… To všetko sú úkony, ktoré vďaka redakčnému systému zvládne každý programátor. Nuž a v porovnaní s eshopom na mieru dokonca neporovnateľne rýchlejšie. Hotová šablóna a jej prispôsobenie je teda zaručene lacnejšie riešenie.

Mám záujem o hotové riešenie webu

V prípade webstránky na mieru budete musieť nazrieť do peňaženky oveľa hlbšie. Poznáte to – čas sú peniaze. A ako sme uviedli vyššie, vývoj webu na mieru si čas určite vyžaduje. Unikátne riešenie má zákonite aj svoju cenu.

Ak ste i napriek našim radám nenašli odpoveď na otázku, či je pre vás lepšia hotová šablóna na web alebo si máte vybrať webstránku na mieru, nezúfajte.
Urobte prvý krok – porozprávajte nám o svojej vízii a potom už len jednoducho…buďte s nami online.

Potrebujem konzultáciu zadarmo